fbpx

Novice

Tudi točka v derbiju zadošča za prvo mesto na lestvici

Prvi sosedski derbi v letošnji sezoni ni dal zmagovalca, saj se je srečanje 12. kroga druge slovenske nogometne lige končalo z neodločenim rezultatom 2:2. Za domače sta v polno zadela Anže Pišek in Žan Nikolić…

Tokratni derbi je vnovič imel veliko usmerjene pozornosti, saj so se na zelenici predstavili nogometaši, ki so v preteklosti igrali tako za Radomlje, kot tudi za Dob. Velik tekmovalni naboj kot se za derbi spodobi in približno 450 gledalcev je videlo atraktiven nogomet. Že v 25. minuti srečanja je iz najstrožje kazni gostujočega vratarja matiral Anže Pišek. Slednji je dosegel že svoj osmi zadetek v letošnji sezoni in tako s Sašo Vargo zaseda tretje mesto na listi strelcev. Do konca prvega polčasa se rezultat ni spremenil. Se je pa rezultat spremenil že v samem uvodu v drugem polčasu. Žan Nikolić je v 48. minuti srečanja dosegel drugi zadetek za Radomljane in vse je kazalo na veliko slavje domačih. Kristijan Šipek, bivši nogometaš Radomelj, je v 70. minuti zabil za znižanje vodstva domačih. Posledično je to gostujočo ekipo še dodatno motiviralo in slednji so v 79. minuti srečanja prišli do izenačenja. Domačini so zadnjih šest minut srečanja odigrali z igralcem manj, saj je svoj drugi rumeni karton na tekmi prejel Luka Guček.

Radomljani tako beležijo še zmeraj le poraz in sicer proti Koprčanom, na svoj konto pa so po tekmi z Dobom vpisali še svoj drugi remi v letošnji sezoni. Naslednja tekma Radomljane čaka na težkem gostovanju v Gorici, ki za Radomljani zaostaja le točko. Da pa so Goričani premagljivi pa so naši rumeni bojevniki že dokazali v osmini pokala…

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

IZJAVA OSKARJA DROBNETA

IZJAVA FILIP LOJENA

Tekst: MK
Foto: Manca Hvalič