fbpx

Novice

TAHIRAJ PODPISAL ZA RADOMLJE

Nermin Bašić bo v bodoče lahko računal na usluge italijansko albanskega krilnega napadala Francesca Tahiraja. Petindvajsetletnik je nazadnje igral za zagrebško Lokomotivo, v Radomlje pa se seli kot prost igralec.

Tahiraj je v slovenskem državnem prvenstvu igral že med letoma 2015 in 2019, ko je nosil dres Zavrča in Aluminija. Skupno je v Prvi ligi Telemach zbral 92 nastopov ter dosegel 19 zadetkov in prispeval še deset asistenc. Leta 2019 je iz Aluminija prestopil v vrste splitskega Hajduka. Za ”bijele” je nastopal dve sezoni in v tem času zbral 24 nastopov ter vknjižil pet asistenc. Oktobra 2020 je podpisal za Lokomotivo iz Zagreba, za katero je odigral 11 tekem in dodal še eno asistenco.

Kot najstnik je Tahiraj nastopal za mladinske selekcije slovitega Juventusa, v Italiji pa je v mladinskem tekmovanju igral še za Torino ter Carpi.

Tekst: Lamin Diallo