fbpx

Novice

Rubrika: “Ali ste vedeli?”

Danes smo za vas pripravili drugo izdajo rubrike “Ali ste vedeli?”. V tokratni rubriki se bomo posvetili obdobju zadnjih desetih let Radomljanov. V desetih letih je bilo v Radomljah postavljenih veliko novih zgodovinskih uspehov…

Sezona 2010/11 je in bo ključna sezona v bogati zgodovini Radomelj. Legende kluba in navijači z dolgim stažom na tribunah Radomelj se sprašujete verjetno čemu in zakaj zato predlagamo, da preberite nadaljevanje že tako zanimive rubrike. V sezoni 2010/11 so Radomljani nastopali v 3. SNL – Zahod in se po letu 1993/94 uvrstili v 2. SNL. V sezoni 2011/12 so rumeni bojevniki pobegnili izpadu iz druge slovenske nogometne lige in se zavihteli na solidno 5. mesto. Tudi v drugi zaporedni sezoni v drugi slovenski nogometni ligi so se  Radomljani še bolj učvrstili in vnovič osvojili odlično 5. mesto. Takrat je v ligi nastopalo le 10 moštev. Kot zanimivost dodajmo, da je v sezoni 2012/13 iz druge slovenske nogometne lige napredovalo moštvo Zavrča, ki je bilo takrat prava mala senzacija na slovenskih zelenicah. Le sezono kasneje so Radomljani pristali že tik pod vrhom druge slovenske nogometne lige. V sezoni 2013/14 je sicer prvo mesto osvojil Dob, ki je bil s trinajstimi točkami naskoka daleč najboljši v takratni sezoni, a se za napredovanje niso odločili kar so v Radomljah pridoma izkoristili in se odločili za napredovanje v 1. SNL. V omenjeni sezoni so Radomljani dosegli tudi največ zadetkov med vsemi desetimi moštvi in sicer kar 61 zadetkov. Največ zadetkov je takrat za rumene bojevnike dosegel Luka Vrhunc (14).

Največji takratni uspeh kluba, napredovanje v najelitnejši del tekmovanja, ki ga premore Slovenija, se je zgodil v sezoni 2014/15. V sezoni 2014/15 so lahko rumeni bojevniki okusili slast nastopanja v 1. SNL. Ob koncu sezone so zbrali 16 točk kar je na žalost bilo premalo za obstoj med elito. Sezona med elito je Radomljane še bolj predramila in vzpodbudila, da se vrnejo med najboljše v državi. Le sezona je bila potrebna in Radomljani so vnovič spisali zgodovino. V sezoni 2015/16 so pokorili vse pred seboj in prvič v zgodovini kluba osvojili 2. SNL. S petimi točkami naskoka pred Aluminijem so se Radomljani vnovič uvrstili med slovensko elito. A na žalost tudi v drugo Radomljanom ni uspelo zagotoviti obstanka v Prvi Ligi. V sezoni 2017/18 so se na Nogometni zvezi Slovenija odločili drugo slovensko nogometno ligo razširiti na šestnajst klubov in s tem povečati tekmovalnost. Tako so v omenjeni sezoni Radomljani zasedli četrto mesto s skupno 17 zmagami in s sedmimi porazi. Vrh druge slovenske nogometne lige je prepričljivo osvojila Mura. Že v omenjeni sezoni pa se je slutilo nekaj, rumeni bojevniki so v napadu imeli bisera, ki je tisto sezono dosegel kar 16 zadetkov. Sezono kasneje in sicer 2018/19 se Radomljani vnovič borijo za vrh druge slovenske nogometne lige. Ob koncu sezone popustijo in tako končajo vnovič med prvimi moštvi v drugi slovenski nogometni ligi. Kot tretjeuvrščeno moštvo so Radomljani bili tudi najbolj učinkovito moštvo z 71 zadetki. Če je v minuli sezoni Hajriću uspelo doseči 16 zadetkov pa je v sezoni 2018/19 dosegel neverjetnih 35 zadetkov in tako dosegel nov mejnik v drugi slovenski nogometni ligi in se ob tem z zlatimi črkami vpisal v zgodovino Nogometnega kluba Radomlje. Slednji se je nato lansko poletje za rekordno vsoto prodal v Belgijo in tako še enkrat zapisal novi mejnik v zgodovino kluba.

In za konec še letošnja sezona v kateri rumeni bojevniki vnovič igrajo zelo pomembno vlogo in to kar na dveh frontah. V prvenstvu Radomljani zasedajo tretje mesto in imajo le točko zaostanka za drugouvrščeno Gorico ter štiri točke zaostanka za prvouvrščenim Koprom. Še enkrat več so Radomljani trenutno najbolj učinkovito moštvo z 48 doseženimi zadetki. Ob prvenstvu se rumeni bojevniki borijo še za vstop v finale Pokala Slovenije. Žreb je Radomljanom namenil lendavsko Nafto. Še kot povzetek celotnega članka se nam zdi pomembno omeniti, da NK Radomlje postopoma raste, piše zgodovino in tako postaja čedalje bolj uveljavljen klub na slovenskih zelenicah. Da se v Radomljah dela odlično z mladimi nogometaši pove dejstvo, da so v letošnji sezoni Radomljani na dvajsetih prvenstvenih srečanjih vključili kar 13 nogometašev, ki niso presegli starosti igralcev do U 21. Strokovni kader članskega moštva je posledično omenjenim nogometašem namenil kar 7520 minut. In če slednje minute primerjamo z lanskoletnim statističnimi podatki lahko ugotovimo, da so Radomljani še enkrat več vnovič na dobri poti da postavijo nov mejnik…