fbpx

Novice

RADOMLJANI NEMOČNI NA FAZANERIJI

Radomljani so v 13. krogu Prve lige Telemach gostovali v Murski Soboti pri petouvrščeni ekipi Mure. Na prvem srečanju v letošnji sezoni sta se moštvi razšli z neodločenim izidom ena proti ena. Strateg Radomljanov Nermin Bašić še vedno ni mogel računati na poškodovanega Klemna Justina, manjakala pa sta tudi posojeni vezist Samsindin Ouro (brez pravice nastopa proti Muri) in branilec Anel Zulić (težave s kolenom). Med drugim se je v kader vrnil Tin Hrvoj, ki je srečanje začel na klopi za rezervne igralce. Že dlje časa je zaradi okrevanja po operaciji kolena odsoten Gal Primc.

Že v uvodnih minutah je Mura povedla, ko je v tretji minuti zadetek za Prekmurce dosegel napadalec Daku. Le nekajj minut za tem pa je sledil nov šok za Radomljanov. Po predložku Kousa je vodstvo Mure z diagonalnim strelom povišal Tio Cipot. Radomljani so v nadaljevanju iskali priložnosti in prvo resnejšo dočakali v 34. minuti srečanja. Po hitro izvedenm prostem strelu gostov na sredini igrišča je Mario Čuić z dolgo podajo na desni strani lepo našel Vicka Ševlja. Ta je v kazenski prostor poslal oster predložek, kjer se je lepo znašel Ester Sokler, vendar z desnim stopalom meril nekoliko previsoko in žoga je zadela prečko. V 36. minuti je glavni sodnik Halilović zaradi domnevne igre z roko dosodil enajstmetrovko za Muro, vendar je jo po posredovanju VAR-a razveljavil. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 2:0.

V drugem polčasu so Radomljani pričeli stopnjevati pristisk. V 60. minuti je do strela z glavo prišel Madžid Šošić, vendarj je vratar Mihelak žogo ujel. Ko so se Radomljani vse bolj bližali zadetku pa so Muraši prišli do povišanja vodstva. Po protinapadu je do drugea zadetka na srečanju prišel Daku. V 81. minuti so imeli nogometaši Mure še eno lepo priložnost vendar se je z vrhunsko obrambo izkazal vratar Emil Velić. Srečanja se je končalo z izidom 3:0.

Tekst: Lamin Diallo
Foto: Aleš Cipot

 

⬇️ Komentar tekme proti NŠ Mura

Mestni stadion Fazanerija

SODNIKI: Jure Praprotnik, Matic Mežnar, Slavko Vinčić, Grega Kordež, Božo Kondić

STRELCI: 1:0 Daku (3′), 2:0 Cipot T. (9′), 3:0 Daku (74′) 

NŠ MURA: Mihelak – Beganović, Balažic, Cipot K., Sadriu – Cipot T., Maruško (od 77′ Shabanhaxhaj) – Klepač (od 67′ Bobičanec), Šroler (od 67′ Pucko), Kous © – Daku (od 77′ Kozar)

NK RADOMLJE: Velić – Marković (od 72′ Hrvoj), Vrhovac, Korun, Ševelj – Nuhanović ©, N’Landu (od 57′ Čuić F.), Čuić M.  – Tahiraj (od 67′ Cerar), Šošić (od 72′ Pogačar) – Sokler (od 67′ Hadžić)

RUMENI KARTONI: Maruško (33′), Šroler (48′); Vrhovac (36′), Tahiraj (40′)

RDEČI KARTONI: 

Končni izid: NŠ Mura – NK Radomlje 3:0

 

▶️ 1′ Začetek tekme!

 

⚽️ 3′ GOL! Zadetek za Muro je dosegel Daku.

 

⚽️ 9′ GOL! Za Muro je vodstvo povišal Tio Cipot.

 

? 33 Pri domačih je porumenel Maruško.

 

34′ Zatresla se je prečka domačinov! Po lepo odigrani akciji iz prostega strela je Tahiraj s predložkom našel Soklerja, ki pa je meril malce previsoko in žoga je zadela okvir Murinih vrat.

 

36′ Enajstmetrovka za Muro! Glavni sodnik Halilović je zaradi igre z roko v kazenskem prostoru gostov pokazal na belo točko.

 

? 36 Rumeni karton je pri Radomljanih prejel Vrhovac.

 

37′ Po VAR posredovanju je glavni sodnik srečanja enajstmetrovko razveljavil.

 

? 39′ Rumeni karton je zaradi nevarnega prekrška prejel Tahiraj.

 

41′ Nevaren poizkus Mure. S strelom z roba kazenskega prostora je poskušal Beganović, žoga pa je zletela mimo vrat.

 

⏸ KONEC PRVEGA POLČASA! NŠ Mura – NK Radomlje 2:0

 

▶️ 46′ Začetek drugega polčasa.

 

? 48 Rumeni karton pri Muri je prejel Šroler.

 

? 57′ Prva menjava pri Radomljanih. Iz igre odhaja N’Landu, namesto njega vstopa Filip Čuić.

 

60′ Do udarca z glavo je prišel Šošić, vendar je vrata Mure njegov strel ujel.

 

? 67′ Dvojna menjava pri gostih. Iz igre Sokler in Tahiraj, v igro Hadžić in Cerar.

 

? 67′ Dvojna menjava tudi pri domačih. Iz igre Klepač in Šroler, v igro Bobičanec in Pucko.

 

? 72‘ Še zadnji dve menjavi pri Radomljanih. Iz igre Šošić in Marković, v igro Pogačar in Hrvoj.

 

⚽️ 74′ GOL! Domačini so po protinapadu prišli do tretjega zadetka. Strelec je ponovno Daku.

 

? 77‘ Še ena dvojna menajva pri Muri. Iz igre Daku in Maruško, v igro Kozar in Shabanhaxhaj.

 

? 85‘ Zadnja menjava pri Muri. Iz igre Kous, v igro Kuzmić.

 

⏯ 90′ Spremljali bomo tri minute sodnikovega dodatka.

 

⏹ KONEC TEKME!