fbpx

Novice

RADOMLJANI KLONILI PROTI VODILNI OLIMPIJI

Radomljani so v 16. krogu na Mestnen stadionu Domžale pričakali vodilno ekipo Olimpije. Na prvem srečanju med moštvoma v letošnji sezoni so Ljubljančani slavili z zmago 2:1. Domači strateg Nermin Bašić tokrat zaradi poškodbe gležnja ni mogel računati na Darlyja N’Landuja, sta se pa po daljši odsotnosti v ekipo vrnila Klemen Justin in Ismir Nadarević.

V uvodnih minutah so Radomljani visoko napadli moštvo Olimpije in nasprotniku niso dopustili, da bi se razigraval. Sprva so pri tem opravljali dobro nalogo. V šesti minuti so rumeno-črni prišli do prvega strela, ko je z razdalje poskušal Sandi Nuhanović, a premalo natančno. V 15. minuti je za zeleno-bele poskušal Kvesić, ki pa je meril mimo gola. V 18. minuti pa so gostje prišli do preboja. Izvedli so napad, ki ga je uspešno zaključil Sešlar in svoji ekipi priigral vodstvo z 0:1. Do konca prvega dela so imeli Radomljani še nekaj lepih priložnosti za izenačenje. V 27. minuti je v okvir vrat meril Vicko Ševelj, a prešibko, da bi resneje ogrozil gostujočega vratarja Vidovška. V 36. minuti, ko so imeli Radomljani na robu kazenskega prostora na voljo prosti strel. Poskušal je Mario Čuić, a nastreljal živi zid. Omembe vredna je še priložnost Uroša Koruna v 39. minuti, ko je meril z glavo, Vidovšek pa je njegov strel ujel.

V drugem delu so Radomljani kljub zaostanku nadaljevali pogumno. Izvrstno priložnost so si priigrali v 52. minuti, ko se je sprva v situaciji ena proti ena z vratarjem znašel Sandi Nuhanović, Vidovšek pa je odreagiral spretnejše, nato pa je s strelom poskusil še Ester Sokler, a so gostje njegov udarec odbili v kot. V 58. minuti je znova poskušal Sandi Nuhanović, tokrat z razdalje, a je Vidovšek njegov strel odbil v kot. V 60. minuti so rumeno-črni po udarcu iz kota zadeli vratnico. Najvišji v skoku je bil Vedran Vrhovac, ki je z glavo žogo poslal v desno vratarjevo vratnico in ostalo je pri vodstvu Olimpije. Radomljani so v drugem polčasu povsem nadigrali vodilno ekipo lige. O tem priča že podatek o razmerju strelov v okvir vrat, ki je bilo osem proti pet v korist Radomljanov. Vseeno jim do konca srečanja ni uspelo zatresti mreže nasprotnika in Olimpija je slavila z minimalno zmago 0:1.

V naslednjem krogu se bodo Radomljani v Ljubljani pomerili z ekipo Brava. Tekma bo na sporedu v soboto, 12.11. ob 13. uri.

 

⬇️ Komentar tekme proti NK Olimpija

Stadion Domžale

SODNIKI: David Šmajc, David Gabrovec, Tomaž Černe, Rade Obrenović, Andraž Kovačič, Aleksandar Matković

STRELEC: 0:1 Sešlar (18′)

NK RADOMLJE: Velić © – Marković, Vrhovac, Korun, Ševelj – Ouro, Nuhanović (od 89′ Cerar), Čuić M. – Tahiraj (od 86′ Čuić F.), Pogačar (od 60′ Šošić), Sokler (od 86′ Hrvoj)

NK OLIMPIJA: Vidovšek – Crnomarković (od 88′ Karamatić), Estrada, Ratnik (od 74′ Lasickas) – Krefl (od 74′ Sualehe), Elšnik ©, Doffo, Aldair (od 61′ Ziljkić) – Nukić, Kvesić (od 62′ Samuel Pedro), Sešlar

RUMENI KARTONI: Sokler (73′), Nuhanović (73′); Crnomarković (73′)

RDEČI KARTONI: 

Končni izid: NK Radomlje – NK Olimpija Ljubljana 0:1

 

▶️ 1′ Začetek tekme!

 

6′ Strel Nuhanovića, ki je meril po tleh, je zletel mimo vrat gostov.

 

15′ Prvi strel gostov. Poskušal je Kvesić, vendar je meril mimo okvira vrat Radomljanov.

 

⚽️ 18′ GOL! Olimpijo je v vodstvo popeljal Sešlar.

 

27′ V okvir vrat je meril Ševelj, a prešibko, da bi resneje ogrozil vratarja gostov.

 

36′ Prosti strel iz nevarnega položaja za Radomljane. Izvedel ga je Čuić, a nastreljal živi zid.

 

39′ Do strela z glavo po izvedenem kotu je prišel Korun, a je Vidovšek žogo ulovil.

 

⏯ 45′ Spremljali bomo eno minuto sodnikovega dodatka.

 

⏸ KONEC PRVEGA POLČASA! NK Radomlje – NK Olimpija Ljubljana 0:1

 

▶️ 46′ Začetek drugega polčasa.

 

52′ Izvrstna za Radomljane, sprva se je v situaciji ena proti ena z vratarjem znašel Nuhanović, kjer je prvi odreagiral spretnejše, nato pa je s strelom poskusil še Sokler, a so gostje njegov udarec odbili v kot.

 

58′ Odličen poskus Nuhanovića z razdalje. Njegov strel je Vidovšek odbil preko vrat.

 

60′ Nova priložnost za Radomljane. Po lepe protinapadu je sprožil Pogačar, a je Vidovšek tudi njegov strel peusmeril v kot.

 

? 60′ Prva menajava na srečanju. Iz igre Pogačar, v igro Šošić.

 

60′ Nova priložnost za rumeno-črne! Vratnico je po strelu z glavo zatresel Vrhovac.

 

? 61′ Prvi menjavi tudi pri Olimpiji. Igor sta zapustila Aldair in Kvesić, v igro sta vstopila Ziljkić in Samuel Pedro.

 

70′ Po predložku Ševlja je z glavo poskušal Čuić, a meril naravnost v gostujočega čuvaja mreže.

 

? 73′ Rumeni karton so prejeli Crnomarković, Sokler in Nuhanović.

 

? 74′ Nova dvojna menjava pri gostih. Iz igre Ratnik in Krefl, v igro Lasickas in Sualehe.

 

? 85′ Dvojna menjava tudi pri domačih. Iz igre Tahiraj in Sokler, v igro Filip Čuić in Hrvoj.

 

? 88′ Menjava tudi pri Olimpiji. Iz igre Crnomarković, v igro Karamatić.

 

? 89′ Še ena menjava pri Radomljanih. Iz igre Nuhanović, v igro Cerar.

 

⏯ 90′ Spremljali bomo tri minute sodnikovega dodatka.

 

⏹ KONEC TEKME!