fbpx

Novice

PRVI PORAZ RADOMLJANOV V LETOŠNJI SEZONI

V soboto 13.8. so se Radomljani v 5. krogu Prve lige Telemach pomerili z ekipo Kopra. Tekma je bila odigrana na Bonifiki, Radomljani pa so imeli poleg oslabljenega igralskega kadra težave tudi s pomanjkanjem strokovnega štaba, saj sta pred tekmo zbolela pomočnik trenerja Amir Botonjić in kondicijski trener Domen Zupan.

Že v prvi minuti so Radomljani doživeli hladen tuš, ko je po podaji Ivana Novoselca Bede Osuji pobegnil radomeljski obrambi in na koncu matiral še Emila Velića. Radomljani, ki so za pol leta izgubili Ivana Ćalušića, ta si je poškodoval kolenske vezi, so imeli v deveti minuti izjemno priložnost za izenačenje, a je Nedim Hadžić po podaji Hrvoja s sedmih, osmih metrov žogo poslal čez gol.

V 12. minuti pa je Koper po pregledu posnetka prišel do najstrožje kazni zaradi igranja z roko Stipa Markovića. Z bele pike je minuto pozneje streljal Andrej Kotnik, Velić se je žoge dotaknil, a je ta vseeno končala v mreži.

V 23. minuti so imeli spet gosti priložnost, ko je po kotu z leve strani z glavo poskusil Vicko Ševelj, vratar Golubović pa je dobro posredoval. V živahni tekmi je v 35. minuti Osuji zadel vratnico, ko je sprožil v kazenskem prostoru, v 39. pa je isti igralec prišel sam pred Velića, a nato žogo poslal malo mimo vratnice.

Osuji je zagrozil tudi v drugem polačsu, natančneje v 51. minuti, ko je močno sprožil malce z desne strani, Emil Velić pa je žogo zanesljivo odbil. Le malce zatem je Kaheem Parris prišel do strela s slabih desetih metrov, a to slabo opravil in žogo poslal precej mimo gola. V 53. minuti je moral posredovati tudi Golubović po poskusu Tina Hrvoja.

V 59. minuti pa je Kotnik prišel do novega zadetka, ko je popolnoma neoviran zadel z glavo po podaji z leve strani. V 68. minuti pa je domača ekipa vodila že s 4:0, napako gostujoče obrambe, ki je izgubila žogo pred kazenskim prostorom, je unovčil Parris.

Potem se je dogajanje malce umirilo, Koper je držal visoko prednost, med drugim pa je ob koncu Velića poskusil premagati še Dario Kolobarić, a neuspešno, v tretji minuti sodniškega dodatka pa je zadel še Anis Jašaragić, ko je žogo poslal pod prečko za končnih 5:0.

Po tekmi je misli strnil glavni trener Radomljanov Nermin Bašić: ”Najprej bi želel čestitati ekipi Kopra za zasluženo zmago. V nadalevanju prvenstva jim želim veliko sreče, saj so dobra in kvalitetna ekipa. To je dan, ki se včasih mora zgoditi. Padli smo v nekakšno luknjo ampak nič strašnega. Fantom sem po tekmi rekel, naj se samo stuširajo in ne razmišljajo preveč o današnjem porazu. Tekmo moramo čim prej pozabiti in se pripraviti na naslednjega nasprotnika. Takšen dan se enostavno pripeti. Pozitivna stvar je, da je nocoj  priložnost dobilo nekaj mladih igralcev. Vedno sem vesel, ko v igro pošljem igralca z devetnajstimi leti. Imamo zelo mlado in kvalitetno ekipo. Ta poraz nas ne sme prizadeti, morda smo ga celo potrebovali. Nadaljevali bomo po naši poti, konec koncev je bilo tudi na danšnji tekmi nekaj pozitivnih stvari, zato sem kljub porazu lahko vseeno nasmejan.

Radomljani se bodo v 6. krogu Prve lige Telemach v Domžalah pomerili z ekipo Tabor Sežane. Tekma bo na sporedu v petek, 19. avgusta ob 20.15.

 

⬇️ Komentar tekme proti FC Koper

Stadion Bonifika

SODNIKI: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Brezar Davor (2. pomoč) , Šmajc David (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Kovačič Andraž (6. sodnik)

STRELCI: 1:0 Osuji (1′), 2:0 Kotnik (11m) (13′), 3:0 Kotnik (60′), 4:0 Parris (68′), 5:0 Jašaragić (90′ + 2′)

FC KOPER: Golubović – Simcak, Novoselec, Žužek, Palčič ©– Correia, Tičić – Osuji, Kotnik, Parris – Šušnjara

NK RADOMLJE: Velić – Marković, Ševelj, Vrhovac, Guček, Hrvoj – Nuhanović, Čuić – Cerar ©, Sever, Hadžić 

RUMENI KARTONI: Marković (13′), Hadžić (36′), Ševelj (78′), Čuić (89′)
RDEČI KARTONI: 

Končni izid: FC Koper – NK Radomlje 5:0

 

▶️ 1′ Začetek tekme!

 

⚽️ 1′ GOL! Domačine je v vodstvo popeljal Osuji. Zadetek je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, pregled posnetka pri video asistentu pa je zadetek potrdil.

 

10′ Odlična priložnost za Radomljane. Po dolgi podaji Gučka na Hrvoja, je slednji posla predložek v kazenski prostor, kjer je do strel aprišel Hadžić, ki pa je žogo poslal nad vratnico domačinov. Ostaja 1:0.

 

12′ Enajstmetrovka za Koper. Po posredovanju VAR-a je glavni sodnik zaradi igre z roko Radomljanov pokazal na belo točko.

 

🟨 13′ Rumeni karton je zaradi igre z roko v kazenskem prostoru prejel Marković.

 

⚽️ 13′ GOL! Iz bele točke je bil natančen Kotnik.

 

23′ Še ena lepa priložnost za Mlinarje. Po predložku iz kota je z glavo natančno meril Ševelj, Golubović pa je njegov poizkus uspel odbiti v nov kot. Ostaja 2:0.

 

35′ Nova priložnost za Koper, ki je uspel po protinapadu zatresti vratnico Radomljanov.

 

🟨 36′ Rumeni karton je zarad prekrška v napadu prejel Hadžić.

 

39′ Nov protinapad Koprčanov in nova priložnost za povišanje vodstva. Po dolgi podaji se je v situaciji ena proti ena z vratarjem znašel Osuji, ki pa je na srečo gostov meril mimo vrat.

 

⏸ KONEC PRVEGA POLČASA! FC Koper – NK Radomlje 2:0

 

▶️ 46′ Začetek drugega polčasa.

 

53′ Lep protinapad Radomljanov, ki pa ga žal niso uspešno zaključili. Ostaja 2:0.

 

🔁 59′ Menjava v vrstah Radomljanov. Iz igre Sever, namesto njega vstopa Tahiraj.

 

⚽️ 59′ GOL! Po udarcu iz kota je z glavo natančno meril Kotnik.

 

🔁 67′ Dvojna menjava pri Radomljanih. Iz igre Cerar in Vrhovac, v igro Šošić in Jazbec

 

⚽️ 68′ GOL! Četrti zadetek za Koprčane je dosegel Parris.

 

🔁 71′ Štirikratna menjava pri domačih. Iz igre Kotnik, Šušnjara, Osuji, Parris, v igro Krajinović, Kolobarić, Jašaragić, Šipovac.

 

🔁 75′ Menjava pri Radomljanih. Iz igre Hadžić in Marković, v igro Nadarević in Justin.

 

🟨 78′ Rumeni karton je zarad prekrška prejel Ševelj.

 

🔁 81′ Zadnja menjava pri domačih. Iz igre Correia v igro Benedičič.

 

🟨 78′ Rumeni karton je zarad prekrška prejel Čuić.

 

⏯ 90′ Spremljali bomo dve minuti sodnikovega dodatka.

 

⚽️ 90′ + 2′ GOL! Peti zadetek v mreži Radomljanov. Dosegel ga je Jašaragić.

 

⏹ KONEC TEKME!