fbpx

Novice

Mlinarji

Obvestilo za javnost

V soboto 25.2.2023, takoj po odigrani prvenstveni nogometni tekmi med NK Kalcer Radomlje in NK Tabor Sežana, so se na parkirišču v okolici stadiona dogajale popolnoma nesprejemljive in obsojanje vredne kršitve javnega reda in miru ter brutalno fizično obračunavanje. Domačo navijaško skupino (Mlinarji) je na parkirišču, v svojih avtomobilih, pričakala tolpa zamaskirancev in nič hudega sluteče navijače, napadla s kiji in drugim topim orožjem. Napadalci so napadali in tolkli vse povprek in povzročili hude poškodbe oseb, ki so bile napadene – tri navijače navijaške skupine Mlinarji so oskrbeli v ZD Domžale, medtem ko je zastavonoša s hujšimi poškodbami končal v UKC Ljubljana. Zamaskiranci so hudo poškodovali tudi starša našega mladega nogometaša, ki se je v tistem trenutku znašel na kraju dogodka. Ker so bili storilci zamaskirani, je bilo skoraj nemogoče ugotoviti njihovo identiteto, vendar predvidevamo, da so storilci člani navijaške skupine konkurenčnega kluba, ki nastopa v Prvi Ligi Telemach. Verjamemo pa, da so policisti uspeli pridobiti kakšne dokaze in da bodo storilce lahko identificirali ter primerno kaznovali.

 

V klubu ostro obsojamo vsako nasilje in neprimerno vedenje in bomo ukrepali na vseh institucijah, ki lahko pomagajo, da se podobni izgredi ne zgodijo nikoli več. O dogodku smo takoj obvestili policijsko enoto Domžale in prijavili dogodek. Stopili smo tudi v stik z NZS, kot vodjem tekmovanja, ker želimo preprečiti podobna dogajanja ne samo ob tekmah NK Kalcer Radomlje, ampak tudi na drugih prizoriščih nogometnega tekmovanja. V imenu kluba lahko zagotavljam, da bomo naredili vse potrebno, da se podobne zadeve ne bodo ponavljale. Dogodek močno in iskreno obžalujemo, poškodovanim pa želimo čim hitrejše okrevanje.

 

Predsednik NK Radomlje

Matjaž Marinšek