Novice

DUŠAN BALUTTO: »Rumeni bojevniki nismo rekli zadnje besede, to je šele začetek!«

Dan po 1. krogu kadetske in mladinske prve lige in po osvojeni prvi točki v prvoligaški konkurenci, smo se pogovarjali z glavnim trenerjem naše odlične selekcije U-17, Dušanom Baluttom, ki je bil z včerajšnjo tekmo zelo zadovoljen, o sami tekmi pa je povedal naslednje: »Po mojem mnenju je bila to najlažja tekma v prvenstvu. Prvič smo igrali med elito in še proti favorizirani Olimpiji. Nismo imeli kaj izgubiti, lahko smo samo pridobili.«

O tem kaj so se dogovorili pred tekmo v garderobi je povedal: »Pred tekmo smo se v garderobi zmenili, da ne bo izgubljenih žog, izgubljenih duelov in napačnih podaj ampak samo dobljeni dvoboji, dobljene žoge in borba eden za drugega, za ekipo, za klub! V tem duhu smo odšli iz garderobe naravnost na igrišče. Ko sem med tekmo razmišljal o naših potezah in o tem, kaj so fantje kazali na igrišču, sem sam pri sebi rekel, da je to res odlična tekma, spektakel, tekma za gledalce in prava reklama za nogomet. Obe ekipi sta šli na polni izkupiček in to me veseli, zato bi rad čestital fantom iz ekipe U-17 za hrabro, borbeno in nepopustljivo predstavo, ki je postavila pravi temelj za nadaljevanje prvenstva in za še boljše delo. RUMENI BOJEVNIKI nismo rekli zadnje besede, to je šele začetek!«

Na premierni tekmi so gledalci (približno 250 se jih je zbralo) zares prišli na svoj račun, videli so 4 zadetke, tekmo polno tempa, lepih potez in rezultatsko nepredvidljivo do zadnjega sodnikovega žvižga. Samo želimo si lahko še več takšnih tekem in takšnega odziva ljudi! Naslednja tekma je že 26.8. ob 15:00 proti Gorici.

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

Tekst: Matic Robida
Foto: Uroš Lipovšek, Gala A. R.