fbpx

Novice

AL HILAL BOLJŠI OD RUMENIH BOJEVNIKOV

Naši šampioni so danes v Linzu odigrali peto pripravljalno tekmo v tej sezoni. Pomerili so se proti večkratnim prvakom Savdske Arabije in dvakratnim zmagovalcem Azijske lige prvakov – ekipi Al Hilala. Ekipo Al Hilala vodi sloviti trener Jorge Jesus, ki je v svoji bogati karieri zelo uspešno vodil tudi portugalsko Benfico in igral tudi v finalu lige Evropa. Naši mladi fantje so se odlično zoperstavili bogatim in ambicioznim nasprotnikom, žal pa to ni bilo dovolj za končni uspeh. Igralci Arabskega kluba so na koncu slavili z izidom 3:0.

Nermin Bašić je od prve minute v boj poslal Deronjo, Kočarja, Broliha, Stariho, Hribarja, Filipa, Kimovca, Zabukovnika, Kovačevića, Marinška in Getuarja. Rumeni bojevniki se slovitih nasprotnikov niso ustrašili in nekajkrat nevarno ogrozili nasprotnikova vrata, vseeno pa so do konca prvega polčasa zaostajali z izidom 2:0. V začetku drugega polčasa sta priložnost za dokazovanje dobila še Cerar in Latinčić, gostje pa so na žalost zadeli še enkrat. V 70. minuti je Bašić v igro poslal Nuhanovića, Jazbeca, Mornarja, Jakovljevića, Trdina, Cerarja, Primca, Hajrića, Pergerja in Kondića. Čeprav se rezultat do konca tekme ni spremenil, je naša ekipa pustila odličen vtis, saj je v svoji igri prikazala veliko želje in borbenosti. Časa za počitek pa ne bo veliko. Naši fantje bodo danes prespali v Avstriji, jutri pa se bodo pomerili proti ekipi Al Sadda, za katero igrata tudi Xavi Hernandez in Gabi. Tudi to srečanje bo prav gotovo še ena odlična izkušnja za naše fante.