fbpx

Novice

V RADOMLJE PRIHAJAJO BREŽIČANI!

Ko človek pogleda vrh lestvice v 2.SNL ugotovi, da je na vrhu prišlo do spremembe. Radomlje so z 47 točkami še vedno prve, novomeška Krka pa z osmimi točkami manj še vedno druga. Ampak Dob ni več tretji. Na tretje mesto so se povzpeli Brežičani, ki zdaj za Krko zaostajajo le še za točko. Jasno je bilo, da bo borba za drugo mesto (drugouvrščeni klub gre v dodatne kvalifikacije za vstop v prvo ligo) ostra vse do konca.

Brežice ležijo tik ob slovensko – hrvaški meji, zato ni presenetljiv podatek, da je brežiški stadion hrvaška nogometna reprezentanca dolgo vrsto let uporabljala kot svojo pripravljalno bazo pred tekmami. Sicer pa gre za klub, ki je bil ustanovljen davnega leta 1919. Dejan Kelhar je začel svojo nogometno pot v tem klubu. Pa Gregor Sikošek tudi. NK Brežice 1919 v 2. SNL igra od sezone 2016 – 17. Lansko sezono so zaključili na skromnem 14. mestu, letos pa jim gre naravnost odlično. Na devetnajstih tekmah so doživeli le tri poraze. V tej sezoni so se Radomljani in Brežičani nazadnje srečali avgusta lani, v tretjem krogu. Radomlje so na gostovanju v Brežicah zmagale z rezultatom 1:3. Jutri nas v radomeljskem športnem parku čaka kvalitetna, atraktivna, zahtevna tekma. In neugoden tekmec, ki je v silovitem vzponu. Z morebitno zmago, bi si Radomlje zagotovile naslov prvaka 2.SNL in ponovno uvrstitev v slovensko klubsko nogometno elito. Že tretjič v zadnjih šestih letih.

 

Fantje, zmorete! 

 

  1. krog 2.SNL

Sobota, 15.5. 2021

17:00

Športni park Radomlje

NK KALCER RADOMLJE : BK BREŽICE 1919

 

Dušan Jambrošič