fbpx

Novice

RADOMLJANI GOSTUJEJO PRI NAJSTAREJŠEM SLOVENSKEM NOGOMETNEM KLUBU!

Tekmovalno dogajanje v 2.SNL, prihaja v sklepno fazo. Pred nami so zadnji štirje krogi prvenstva. Po tistem, ko so rumeni bojevniki v sredo visoko zmagali na domačem igrišču in s tem najbližjima zasledovalcema (Krka in Dob) “pobegnili” na 11 točk prednosti, jih danes čaka zahtevno gostovanje v Lendavi, kjer domuje Nafta. Z današnjo zmago, bi si Radomlje praktično že zagotovile naslov prvaka. Tekmo, ki se bo začela pozneje kot smo običajno vajeni (20:30), si boste lahko ogledali v neposrednem televizijskem prenosu na Sportklub 1.

NK Nafta. Klub, ki je bil ustanovljen davnega leta 1903, je najstarejši slovenski nogometni klub, ki se je zaradi težav leta 2012 znašel v stečaju, na temeljih starega kluba pa je NK Nafta, svojo zgodbo začela pisati na novo. Nafti je lani uspela uvrstitev v finale Pokala Slovenije, trenutno pa v 2.SNL zasedajo peto mesto. Z vidika strelske učinkovitosti, je lendavska Nafta s 50 doseženimi goli na 18 tekmah, ekipa z najbolj učinkovitim napadom v ligi. Meschack Ubochioma (na zadnji tekmi se je poškodoval), pa z 12 doseženimi goli, drugi najboljši strelec lige. Radomlje in Nafta sta se v letošnjem prvenstvu nazadnje srečala oktobra lani, ko so v 11. krogu Radomlje zmagale s 3:1.

Srečno, fantje! Verjamemo v vas!

Sobota, 8.5.2021

20:30

Športni park Lendava

  1. krog 2.SNL

NK NAFTA LENDAVA : NK KALCER RADOMLJE

 

 

Dušan Jambrošič