fbpx

Novice

PRVA ZMAGA KADETOV, MLADINCI PRVIČ PORAŽENI

Mladinska in kadetska ekipa NK Radomlje sta se v soboto, 3. septembra v občinskem derbiju pomerili z ekipama NK Domžale. Kadeti so bili s tekmo manj še vedno brez točk, medtem ko so mladinci po petih odigranih krogih s trinajstimi točkami zasedali prvo mesto na ligaški lestvici.

Kadetska ekipa, ki jo vodi Dragan Čadikovski, je tekmo začela v naslednji postavi: Ločnikar ©Stojanov, Dragaš, Pantić, KmetičMarsel, RazstresenMilojević, Samec, PasuttoMuminović.

V prvem polčasu smo spremljali intenziven pritisk ekipe Domžal. Varovanci Čadikovskega so se uspešno branili, nekajkrat je zanesljivo posredoval tudi vratar Anže Ločnikar. V 45. minuti smo bili priča izključitvi domačega vratarja Štiftarja in najstrožji kazni za Radomljane. Odgovornost je prevzel Nemanja Milojević in ugnal vratarja Matičića ter svojo ekipo popeljal v vodstvo z 0:1.

V drugem polčasu so Radomljani v 67. minuti vodstvo podvojili. Po podaji Tarika Hasanića je zadetek dosegel Leo Peranović. Lepa kombinacija dveh igralcev, ki sta v igro vstopila v drugem polčasu. Za tem so imeli kadet še dve priložnosti za povišanje vodstva. Sprva je po desni strani prodrl Hasanić, asistent pri prvem zadetku in s povratno podaju našel Milojevića, čigar strel pa je rezervni vratar Domžal ubranil. Ob drugi priložnosti je bil znova dejaven Hasanić, ki je lepo našel Tristana Cizeja Miskića. Slednji se je znašel iz oči v oči z vratarjem Domžal in bil premalo odločen, da bi svoji ekipi priboril še tretji zadetek. V sodnikovem podaljšku so Domžalčani vodstvo uspeli znižati, zadel je Šerbec, za izenačenje pa ni bilo več časa in tekma se je končala z zmago Radomljanov z 2:1.

Po tekmi je spregovoril trener kadetov Dragan Čadikovski: ”Z zmago sem zadovoljen, saj smo končno pokazali pravi karakter in prepričan sem, da je to dobra popotnica za najprej. Sedaj naš čaka še tekma z Aluminijem, nato pa je na vrsti reprezentačna pavza, ki jo moramo izkoristiti za dodaten napredek in uigravanje ekipe.

Mladinci doživeli prvi poraz v sezoni

Mladinska ekipa pod vodstvom Erika Merdanovića je bila pred tekmo z Domžalami v vlogi favorita. Mladinci so v tekmo krenili brez poraza, na lestvici pa so s trinajstimi točkami zasedali prvo mesto.

Merdanović je v začetno postavo uvrstil naslednje igralce: Mesarić © Purkart, Solaković, Gorgiev, ŽunecDuraković, AndjelićŠtorman, Malenšek, RovšekŠćira.

Bili smo priča izjemnemu začetku, saj so Radomljani povedli že 4. minuti srečanja, ko je iz avta v kazenski prostor podal Luka Purkart, tam pa se je lepo znašel David Šćira, ki je svojo ekipo popeljal v vodstvo. Domžalčani so naposled v 28. minuti izid izenačili, v 30. minuti srečanja pa je sledil šok. Po visokem skoku v obrambi je nerodno padel branilec Diego Gorgiev in pri tem z glavo trčil ob umetno podlago in izgubil zavest. Hitro sta posredovala pomočnik trenerja Dragan Čadikovski in oče Hanana Durakovića, ki sta igralcu pomagala do prihoda reševalne službe. Gorgiev je kmalu za tem prišel do zavesti in tekmo zapustil z rešilcem, incident pa je zagotovo pustil posledice, saj je ekipa Erika Merdanovića za tem močno padla in do polčasa prejela še en zadetek. V drugem delu tekme fantje nikakor niso uspeli najti forme iz prvega polčasa in do konca tekme so prejeli še tri zadetke. V 60. minuti je imel izjemno priložnost Šćira, ki je poskušal z levico, njegov strel pa je ubranil vratar Domžalske ekipe. Kasneje je iz prostega strela poskusil še Rok Štorman, tudi njegov strel pa je ubranil vratar nasprotnikovega moštva. Poraz je nekoliko ublažil zadetek v 82. minuti, ki ga je po podaji Purkarta (to je bila že njegova druga asistenca na srečanju) dosegel Uroš Stojnić.

Mladinci in kadeti se bodo v 7. krogu doma pomerili z ekipama Aluminija. Tekmi bosta na sporedu v soboto, 10. septembra ob 11.00 in 13.30

Tekst: Lamin Diallo
Foto: Lado Vavpetič