Novice

Naš kondicijski trener na izobraževanju pri FC Barceloni

Kondicijski trener članske ekipe, Domen Zupan, je pretekli teden preživel v Barceloni, kjer se je učil in izpopolnjeval svoje znanje pri tamkajšnji ekipi kondicijskih trenerjev. Kot nam je zaupal, je opazoval delo tako članskih ekip, kot tudi delo mlajših selekcij: “Bilo je zelo zanimivo in pestro. V njihovem centru, kjer trenirajo vse ekipe, sem dnevno preživel od deset do dvanajst ur. Prišel sem zjutraj, odšel zvečer, vmes pa komaj našel čas za kosilo. Imel sem možnost spremljati treninge tako članske ekipe kot tudi treninge mlajših selekcij. Po vsakem treningu sem imel čas za pogovor s trenerji, ki so določen trening vodili. Skupaj smo se pogovorili o njegovi vsebini in namenu. Res so me lepo sprejeli in z veseljem delili znanje in izkušnje z mano. Največ časa sem preživel z Antoniem Gomezom, ki je vodja kondicijskih trenerjev v članski ekipi. Gre za velikega strokovnjaka, ki je svoje delo opravljal v kar nekaj največjih klubih v Evropi. Z velikim zanimanjem sem poslušal vsak njegov nasvet in izkušnjo. Večkrat tedensko imajo tudi srečanja, na katerih nekdo predstavi določene izsledke zadnjih raziskav ali pa je govora o različnih idejah oziroma načinih treniranja. Vsak potem deli svoje mnenje in izkušnje, vsi pa se pri tem nekaj naučijo. Tudi na teh njihovih srečanjih sem bil več kot dobrodošel. Ves čas so bili pripravljeni odgovarjati na moja vprašanja in mi pomagati s svojim znanjem. Bila je izjemna izkušnja iz katere sem se naučil ogromno stvari ter dobil veliko novih prijateljev. Seveda je to velik plus tudi za naš nogometni klub. Z novim znanjem bodo tudi treningi naših ekip lahko kvalitetnejši.”

Domen se je v času, ki ga je preživel v Barceloni, srečal tudi z najboljšimi nogometaši na svetu, kot sta na primer Lionel Messi in  Andres Iniesta: “Seveda je nekaj posebnega opazovati takšne igralce na treningih. Ko si v njihovi bližini ugotoviš, da so povsem navadni ljudje. Gre pa za res velike profesionalce. Na igrišče prihajajo do dve uri pred treningom in tam ostajajo tudi kar nekaj časa potem, ko se le ta konča. Na treningih vlada popolna zbranost. Vsi so skoncentrirani na svoje naloge. Vseeno pa me je bolj kot srečanje z njimi impresioniral celoten način dela v klubu, njihova miselnost in predanost nogometu. Bo pa Messijev dres z njegovim podpisom vseeno ostal lep spomin na pretekli teden. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil tudi Davu, ki mi je omogočil to izkušnjo.” Prepričani smo, da bo pridobljeno znanje v enem izmed največjih klubov na svetu pripomoglo k napredku našega kluba. Z novimi izkušnjami bodi treningi prav gotovo še pestrejši in kvalitetnejši.