fbpx

Novice

Minimalen poraz v Ljudskem vrtu

Prva liga Telemach 

Sobota, 16.10.2021; 13.krog

Stadion Ljudski vrt

Maribor – Kalcer Radomlje 0:1 (0:1)

Strelec: 1:0 Alvir (45.)

 

Radomljani so se po dolgem reprezentančnem premoru na Štajersko odpravili brez večjega pritiska, vendar z velikimi ambicijami. Čeprav je Maribor veljal za favorita, mlinarski fantje niso prišli v Ljudski vrt samo na izlet.

Tekma se je začela z otipavanjem nasprotnika z ene in druge strani. Prva omembe vredna priložnost je prišla v 18. minuti, ko je Požeg Vancaš po levi strani poslal žogo v mali kazenski prostor in tam našel Mudrinskega. S strelom iz prve pa ni prelisičil vratarja Marjanoviča. 

Nato pa je sledila 45. minuta in vodstvo domačih. Radomljanom je popustila koncentracija in pozabili so na Marka Alvirja, ki je žogo sprejel v malem kazenskem prostoru ter jo nato zabil pod prečko gostujočega vratarja. Tako so domači odšli na premor z minimalno prednostjo. 

Drugi polčas tudi ni bil pretirano razburljiv. V 48. minuti se je po strelu Alvirja izkazal Marjanovič, v 80. minuti pa je z roba kazenskega prostora za Radomljane z levico poizkusil Žulj. 

Ob koncu tekme so za zvišanje vodstva priložnost imeli domačini, a se je Mlinarska obramba ponovno izkazala. 

Tekma se je tako končala z minimalno zmago Maribora. 

V nedeljo, 24.10. ob 17:00 pa Radomlje gostijo ekipo iz Prekmurja.