Novice

INTERVJU: BROLIH, NUHANOVIĆ IN TRDIN

V letošnji sezoni se pri članski ekipi dokazuje kar sedem fantov, ki so v lanski sezoni osvojili naslov državnega prvaka v 2. slovenski mladinski ligi. Klub je tako dokazal, da verjame v svoje delo v mlajših selekcijah, fantje pa so s svojimi nastopi klubsko zaupanje opravičili. V spodnjem intervjuju si lahko preberete kaj so Lenart Brolih, Sandi Nuhanović in Gašper Trdin povedali o svoji krstni sezoni med člani, kako velik je preskok iz mladinske v člansko selekcijo in še marsikaj zanimivega.

 

  1. Ste del ekipe, ki je lani popeljala selekcijo u19 do zmage v 2. slovenski mladinski ligi. Spomini na lansko sezono so najbrž še živi?

 Gašper: »Seveda so živi. Naredili smo nekaj, kar se bomo spominjali celo življenje. Bili smo kot neka zlata generacija. Uspelo nam je nekaj, kar so druge generacije poizkušale nekaj sezon, ampak je vedno zmanjkalo nekaj sreče.«

Sandi: »Ja, seveda. Spomini so še kako živi, saj smo prvič pripeljali mladince in kadete v prvo ligo, kar je velik uspeh. Res se radi spominjamo vseh teh trenutkov ob gledanju slik ter posnetkov. Bili smo res dobra klapa in to je bila po mojem mnenju naša ključna prednost v ligi.«

Lenart: »Lepe trenutke, kot je bil ta, si zapomniš za vse življenje. Veseli me, da sem bil del te generacije, ki je Radomljam prvič v zgodovini prinesla nastopanje v najmočnejši slovenski ligi. Vesel sem za vse fante, ki letos igrajo za mladinsko ekipo in jim želim veliko sreče še naprej. Upam, da se v prihodnosti osvoji še kakšna lovorika iz prvoligaškega tekmovanja.«

  1. Kar sedem fantov iz mladinskega pogona je letos dobilo priložnost v članski ekipi. Malo slovenskih klubov ponuja tako priložnost mladim igralcem.

Gašper: »Res je in zato smo klubu zelo hvaležni. Mi pa vsem v klubu poizkušamo vračati s tem, da močno in trdo treniramo, da bomo nekega dne vrnili klubu zaupanje v nas, mlade fante, ki smo željni uspehov.«

Sandi: »Točno tako. Mislim, da imamo drugi najmlajšo ekip v ligi, takoj za NK Bravo. Naša povprečna starost ekipe je 21 let, kar je res malo. Dobili smo priložnost. Na voljo imamo zelo kakovostne in dobre treninge. Mislim, da smo vsi mlajši fantje zadovoljni in veseli zaradi ponujene priložnosti.«

Lenart: »Da, res je. Ekipa je zelo mlada in perspektivna. Radomlje so odlično okolje za mlade nogometaše. Veseli me, da je tako veliko število mladincev dobila priložnost, da se dokaže v članski ekipi.«

  1. Kako velik je preskok iz mladinske v člansko kategorijo? Kje je po vašem mnenju največja razlika med obema selekcijama?

Gašper: »Zelo velik preskok je med mladinsko in člansko selekcijo. Razlika je predvsem v hitrosti igre, taktični dovršenosti in na fizični moči. Je pa na vsakem posamezniku, kako on to sprejme. Za nekatere je to prevelik preskok, nekateri pa se hitro privadijo.«

Sandi: » Preskok je res gromozanski. Največja razlika je seveda v fizični moči in hitrosti ter razumevanju same igre. Mislim, da je tukaj igra in vse kar je povezano z njo vsaj na stopnički višje.

Lenart: »Preskok je velik. Igra je hitrejša in bolj taktično dovršena. Druga velika razlika pa je v fizični moči. Več je ostre in grobe igre, vendar smo se in se še prilagajamo na ta nivo igre.«

 

  1. Tudi v članski ekipi vam trener Nermin Bašić s svojimi pomočniki ponuja priložnost. Ste pričakovali, da boste priložnost dobivali že v svoji prvi članski sezoni?

Gašper: »Poskušal sem trenirati čim bolje. Iz treninga v trening sem se želel pokazati v čim boljši luči. Zelo sem hvaležen za vse minute, ki jih preživim na igrišču. Zavedam pa se, da imam še ogromno rezerv. Če bom pridno in trdo treniral, sem prepričan, da bom na igrišču preživel še več časa.«

Sandi: »Iskreno povedano, tega nisem pričakoval. Mislim sem, da bom mogoče dobil tako imenovane “drobtinice”, ampak temu ni tako. Dobimo veliko več minut, kar je za naš razvoj še kako pomembno, saj potrebujemo tekme.«

Lenart: »Vsak mladinec v člansko ekipo pride z nizkimi pričakovanji, vendar si vsak želi, da bi čim več igral. Vsako priložnost, ki jo dobimo, moramo maksimalno izkoristiti. Iskreno sem mislil, da bom v prvi sezoni dobil malo minut, a se je stvar odvila drugače. Hvaležen sem za vsako minuto na igrišču, ki mi jo nameni trener. To je še dodatna motivacija za nadaljevanje sezone.«

  1. V članskem moštvu ste deležni veliko novosti. Imate urejeno prehrano, video analize lastnih tekem ter tekem nasprotnika, povečalo se je število treningov in še bi lahko naštevali. Kako ste zadovoljni z delom in pogoji v članski ekipi?

Gašper: »Z delom in pogoji sem zelo zadovoljen. Tudi atmosfera v garderobi je odlična, kar se vidi tudi na igrišču. Zelo so mi všeč video analize, kjer lahko vidiš kaj delaš narobe in kaj moraš popraviti. S takim načinom dela lahko napreduješ iz dneva v dan.«

Sandi: »Ja, prehrano imamo urejeno, kar je res super. Tudi video analize so nam v veliko pomoč, saj tako dobro vidiš svoje napake in jih lahko v naslednji tekmi popraviš. Prav tako so zelo koristne analize nasprotnika, kjer lahko vidiš na kakšen način igra nasprotna ekipa in se tako lažje pripraviš na tekmo. Treniramo praktično vsak. Treningi so zares kakovostni in zajemajo vsa področja nogometa –  od teka, dala z žogo, taktike, moči in še bi lahko našteval.  Zelo smo zadovoljni s treningi.«

Lenart: » Vse skupaj je na zelo visokem nivoju in zelo profesionalno. Strokovni štab nam nudi vse kar potrebujemo in so nam na voljo vedno, ko kaj potrebujemo.«

 

  1. Kaj pričakujete od nadaljevanja sezone?

Gašper: »Pričakujem zelo težko in izenačeno sezone. Zavedamo pa se, da imamo ekipo, ki se lahko bori za vrh prvenstvene lestvice.«

Sandi: »Pričakujem res trd boj za sam vrh lestvice, saj je kar nekaj moštev, ki so zelo izenačena. Na vsaki tekmi bo potrebno treba dokazati svojo kakovost, saj vsaka ekipa želi premagati Radomlje. Veljamo za ekipo, ki napada sam vrh lestvice.«

Lenart: »Sezono nismo najboljše začeli, vendar smo se pobrali in ustvarili lep niz neporaženosti, ki ga želimo nadaljevati čim dlje. Gremo tekmo po tekmo. Sezona je še dolga, vendar naš cilj ostaja enak – končati jo na najvišjih mestih.«