fbpx

Novice

DVOBOJ STARIH ZNANCEV

Jutri prihajajo v radomeljski športni park eminentni gostje. Fantje s Sežane. Mesta, ki je upravno, kulturno in gospodarsko središče slovenskega Krasa. Gre za tekmo osmine finala slovenskega pokala. 
 
Dolga je tradicija nogometa v tem kraju. Začela se je davnega leta 1923. Takrat je nastal NK Tabor Sežana. 
 
Govorimo o klubu, ki je bil samo dve leti nazaj, še del slovenske drugoligaške druščine. Nato preskok v prvo ligo. Stabilizacija, letos pa pravo presenečenje. Tabor Sežana letos kroji vrh slovenske prve nogometne lige. Za marsikoga nepričakovano, a vsekakor zasluženo. 
 
Škoda, ker se bo tekma zgodila brez gledalcev na tribunah. Takšni časi so. Prepričan sem, da bi bila v nasprotnem primeru tribuna radomeljskega športnega parka polna, kljub relativno zgodnji uri začetka tekme. Vendarle se tekma osmine finala slovenskega pokala, ne igra vsak teden. 
 
Dragi naši rumeni borci… ne bomo vas spodbujali s tribun, a bomo z mislimi vsekakor z vami. 
 
Verjamemo v vas. Zmorete. Srečno!
 
Torej…
 
Osmina finala pokala Slovenije
Športni park Radomlje
Sreda, 21.10.2020
14:00
NK KALCER RADOMLJE : NK TABOR SEŽANA
 
Dušan Jambrošič