Novice

TOČKE OSTALE V KIDRIČEVEM

V 31. krogu Prve lige Telekom Slovenija so Radomljani na kresno nedeljo gostovali v Kidričevem pri devetouvrščenemu Aluminiju. Domači so začeli odločno in že po dobre pol ure igre vodili s 3-0. Poraz Radomljanov pa je s svojim prvim prvoligaškim zadetkom postavil kapetan Radomljanov Luka Cerar v drugem polčasu.

Ekipi sta tekmo začeli odprto, v enajsti minuti je po podaji Jugovarja z levega boka mrežo domačih zatresel Vasilj, a je stranski sodnik označil prepovedan položaj. Že v naslednjem napadu pa so gostje povedli z 1-0. Škoflek je prodrl v kazenski prostor po desni strani, s podajo zaposlil Kramerja, ki mu je nato s šestih metrov zadel za vodstvo Aluminija. V šestnajsti minuti pa je po predložku Muminovića mrežo Ivačiča z glavo zatresel Škoflek, ki pa je stal v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu rdečih.

V 26. minuti pa so domači podvojili vodstvo. Po predložku Kramerja z leve strani je Škoflek z glavo poslal žogo v daljši vratarjev kot. devet minut kasneje pa je semafor kazal že 3-0. Po predložku Kocića s prostega strela je Kramer dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi, tokrat z glavo.

V drugem polčasu so Radomljani pokazali boljši obraz, kot v prvem. Znižanje rezultata je prinesel Luka Cerar, ki je v odsotnosti prvega kapetana Igorja Barukčiča spet nosil kapetanski trak. Žogo je prejel približno dvajset metrov od vrat Luke Janžekovića in z levico žogo poslal neubranljivo v desni zgornji kot domačih vrat. Domači bi lahko prišli še do izdatnejše prednosti, a je Škoflekov poskus ubranil Ivačič, Bizjak pa je zgrešil nebranjeno mrežo s šestih metrov, minuto za tem pa je streljal prek vrat.

Nogometaši Kalcer Radomelj bodo v naslednjem krogu prvikrat zares igrali na domačem igrišču, saj bodo ekipo Celja gostili v domačem Športnem parku Radomlje. Zgodovinska tekma bo na sporedu v soboto, 6. maja ob 16. uri, šest dni kasneje pa bo v radomeljskem Športnem parku gostoval še Koper. Zadnjo “domačo” tekmo pa bodo Radomljani odigral iv murskosoboški Fazaneriji, kjer bodo v vlogi gostitelja proti ekipi Maribora.

31. krog Prve lige Telekom Slovenije
Aluminij – Kalcer Radomlje 3-1 (3-0)
Gledalcev:
400.
Strelci: Kramer 11., 35., Škoflek 26.; Cerar 49.
Opominjani: Jazbec, Kovjenić, Cerar.
Sodniki: Matej Jug (glavni sodnik), Simon Smej, Borut Anželj (pomočnika), Bojan Mertik (četrti sodnik).
Delegat: Branko Gros.

Aluminij: Janžeković, Vezjak, Kramer (Mesec 74.), Vrbanec (K) (Tahiraj 66.), Bizjak, Škoflek, Damiš, Muminović, Turkalj, Kocić, Mensah (Petrović 78.). Na klopi: Kovačič, Panadić, Zeba, Rebernik. Trener: Slobodan Grubor.
Kalcer Radomlje: Ivačič, Jugovar, Karamatić, Jazbec, Marinšek ( Primc 46.), Kovjenić (Rokavec 46.), Cerar (K), Balić (Nunić 57.), Šipek, Janković, Vasilj. Na klopi: Kruljac, Babunski, Jakovljević, Predragović. Trener: Adnan Zildžović.

 

A.S.
Foto: Rok Zore