Novice

SELEKCIJO U-15 BO LETOS VODIL BORUT SMOLNIKAR!

Starejši dečki naslednji teden začnejo s prvenstvom v 1.MNZLJ. Pred njimi je 22 tekem in želja je končati na vrhu prvenstvene lestvice in si zagotoviti nastopanje med elito v prihodnji sezoni. Pred začetkom sezone je prišlo do menjave na trenerskem mestu. Mileta Anđelkoviča je nasledil Borut Smolnikar. Borut je trener z več kot 10-letnimi izkušnjami. Svojo pot je začel v NK Moravče, deloval še v Alfi in NK Šmartno, zadnjih 7 let pa je uspešno vodil selekcije od U-15 do U-19 v ljubljanski Iliriji.

Pred začetkom sezone smo se pogovarjali z njim o pogojih, ciljih in pričakovanjih v tej sezoni:

Zakaj ste se odločili za prihod v NK Radomlje in ali ste klub že prej dobro poznali?

»Na povabilo predsednika kluba, g.Matjaža Marinška, sem se priključil ambicioznemu projektu. Menim, da je NK Radomlje klub, ki ima še veliko prostora za razvoj in napredek, z vidika infrastrukture pa zagotovo ene najboljših pogojev v državi. To so poglavitni razlogi za prihod v klub. Klub poznam še iz časov, ko sem kot igralec nastopal v ekipah, ki so tekmovale proti domačemu klubu. Ko sem kasneje igral v Avstriji in takrat je v Radomljah kot trener članske ekipe deloval moj oče, sem nekaj časa tudi treniral tukaj in se tako dodobra spoznal z ljudmi iz kluba.«

Kaj pričakujete od nove sezone?

»Zagotovo veliko dela, na koncu pa nasmejane in zadovoljne obraze!«

Pri selekciji U-15 je že nekaj sezon cilj uvrstitev v 1. slovensko ligo, ki ga še nismo dosegli. Ali čutite kaj pritiska zaradi tega?

»Vem za cilje in prizadevanja mojih predhodnikov-trenerjev. Prav je, da si tako igralci kot tudi trener postavimo visoke cilje; Ampak tukaj se zgodba šele začne – visoki cilji pomenijo ogromno dela, garanja na treningih, odrekanja. Če se igralci in nenazadnje njihovi starši niso maksimalno pripravljeni podrediti cilju ekipe potem le-ta na koncu ne bo dosežen.«

V kateri fazi priprav ste in na kaj boste kot trener najbolj pozorni pri mladih  nogometaših?

»Žal smo mi v uvodnih 2 tednih zaradi dopustov trenirali z manj kot 50% udeležbo….to je podatek, ki me skrbi in zaradi tega zagotovo ne morem biti zadovoljen z uvodom v sezono; o neki periodiki in fazi priprav bi posledično težko govoril. Poudarek sezone bo zagotovo v usvajanju in nadgrajevanju individualnih in skupinskih tehnično-taktičnih elementov predvidenih za to razvojno obdobje. Prav tako ne bomo zanemarili fizične priprave igralcev, zagotovo pa bo skupno vsemu zabava!«  

Borutu  na tem mestu izrekamo dobrodošlico in mu želimo veliko uspehov in nasmejanih obrazov z odlično selekcijo U-15!

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

 

Tekst: Matic Robida
Foto: Gala A. R.