fbpx

Novice

ŠE 3 DNI DO PRVE TEKME MLADINCEV IN KADETOV V PRVI LIGI!

Medtem ko so člani že zakorakali v prvenstveno obdobje, se za mladince in kadete prvenstvo začenja to soboto ob 15:30, s tekmo kadetov proti vrstnikom iz NK Olimpija Ljubljana. Po seriji vzpodbudnih pripravljalnih tekem že vsi z nestrpnostjo čakamo, da gre zares!

Trener ekipe U-17 Dušan Balluto o dosedanjem poteku pripravljalnega dela in o pričakovanjih na 1. tekmi:

» Smo v drugi fazi priprav in poudarek je sedaj namenjen uigravanju med linijami ter uigravaje celotnega moštva, da bo bolj homogeno funkcioniralo brez žoge in bo ekipa bolj usklajena in dinamična z žogo.«

» Stanje v ekipi je pravo, čuti se prava energija. Fantje ki so prišli iz drugih sredin so sprejeti in so se do sedaj že dobro vključili v okolje. Sprejeli so način dela in ko delamo se kaže dovolj zagnanosti, motiva in rivalstva, da je trening efektiven, a moram izpostaviti, da je prisotnega tudi dovolj smeha, saj pride tudi do zanimivih in smešnih situacij oz. reakcij.«

» Od zgodovinske prve tekme v 1.SKL in to tekme z NK Olimpijo pričakujem da bodo to fantje vzeli kot nagrado za njihov trud in pokazali, da se znajo »stepsti« na igrišču, da ni izgubljene žoge na igrišču ampak da lahko žogo le dobiš, osvojiš, skratka da si bodo želeli tekmovati, »borbati«, biti pravi RUMENI BOJEVNIKI«

Tudi trener selekcije U-19, Jani Pate, se veseli začetka sezone, predvsem pa dejstva, da sezono začenjajo doma proti Olimpiji:

»Pripravljalne tekme so eno, prvenstvo pa nekaj čisto drugega. Na zadnjih pripravljalnih tekmah smo dobili vpogled v to, kdo bo v prvi ligi lahko dobil večjo minutažo, v zadnjem tednu pa bomo oblikovali začetno postavo, trenirali prekinitve, delali veliko na moštveni taktični pripravi in pripravi na nasprotnika. Novinci so se v ekipo dobro vključili, prva liga bo velik izziv za nas, igramo proti dobri ekipi Olimpije ampak igramo doma, kar nam veliko pomeni.«

Kot lahko iz izjav obeh trenerjev zasledimo, so fantje pripravljeni na prvoligaški izziv, zato vabimo vse navijače, da v soboto ob 15:30 pridete v ŠP Radomlje in skupaj podpremo rumene bojevnike v 1. krogu SML IN SKL.

 

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

Tekst: Matic Robida

Foto: Uroš Lipovšek