Novice

MLADINCI IN KADETI SE PRIPRAVLJAJO TUDI Z VIDEO ANALIZO

Ker se v klubu zavedamo pomena video analize, je včeraj članski trener Nermin Bašić,  pripravil video analizo pripravljalne tekme mladincev proti NK Bravo. Ogledali so si ga mladinci in kadeti z obema trenerjema. Najprej je sledil kratek motivacijski filmček in kasneje diskusija o tem, na kakšen način je potrebno delati, če želiš uspeti kot nogometaš in kaj vse je potrebno vložit v ta proces. Kasneje pa je Bašić na podlagi video analize pokazal situacije, kjer so nogometaši dobro odigrali in kje imajo še rezerve, s katerimi se bosta oba trenerja ukvarjala na treningih.

Po mnenju trenerja kadetov Dušana Balutta je video analiza zelo dobrodošla in dodana vrednost v procesu treniranja kadetov, kar ponazarjajo tudi njegove besede » Marsikdaj nas igralci čudno gledajo, ko jim razlagamo, kaj počnejo narobe. Z video analizo jim pokažemo na posnetku iz katerega lahko sami vidijo, kje delajo napake in kaj bo treba še popravit. Vsekakor je ta način dela še en pomemben košček v procesu treniranja, ki bo pripomogel k še večji kvaliteti. « Tudi Gašper Pišek, igralec mladinske ekipe, vidi veliko pozitivnih stvari v takšnem načinu treninga » Takšna analiza, kot je bila včeraj, zelo pomaga celi ekipi, ne zgolj posamezniku. Gre predvsem za to, da med tekmo teh stvari ne opaziš, na posnetku pa potem vidiš kaj počneš in se iz tega lahko marsikaj naučiš. Prej tega nismo počeli, zato so dodatne informacije zelo dobrodošle.«

Vsi si želimo in verjamemo, da se bo dobro delo že kmalu poplačalo z odličnimi rezultati obeh ekip!

RUMENI BOJEVNIKI!

 

Tekst: M. R.

Foto: N. B.