Novice

Radomljani brez točk iz Bilj

Včeraj so člani zapisali še sedmi poraz v letošnji sezoni, čeprav so po 45. minutah srečanja vodili z 1 : 2. Zadetka za rumeno-črne je dosegel napadalec Anel Hajrić…

VITANEST BILJE 5 : 2 KALCER RADOMLJE
Strelci: Slaviero (3′), Oyewusi (64′, 78′, 87’/11m), Žižmond (71′); Hajrić (10’/11m, 17′)

Bilje: Lipičar, Pušnar, Batić, Oyewusi, Nagode, Doplihar, Humar, Devetak, Slaviero, Žižmond, Gomes
Radomlje: Adam, Horvat, Primc (Gajić), Hajrić, Cerar, Ahačič, Trdin (Barukčič 84′), Mornar, Poglajen, Demirci (Kondić 79′), Brolih

Srečanje v Biljah je že od prvega sodnikovega žvižga dalo vedeti, da bo tekma 28. kroga druge slovenske nogometne lige izredno zanimiva. Na prvi zadetek so domači navijači čakali pičle tri minute. Domačini so izvajali kot, odbito žogo pa je za hrbet vratarja Adama spravil domači igralec Geancarlo Costa Slaviero. Zgodnje vodstvo Bilj ni zmotilo rumenih bojevnikov. Slednji so že v 10. minuti srečanja izenačili. Po prekršku nad Ahačičem je iz bele točke zanesljivo zadel Anel Hajrić. Le sedem minut kasneje pa so Radomljani bili v vodstvu. V 17. minuti se je po napaki domačega vratarja odlično znašel Hajrić in vnovič zatresel domačo mrežo ter povedel gostujočo ekipo v vodstvo. V 20. minuti so Radomljani vnovič nevarno zapretili, strel Cerarja je zletel mimo vrat Jureta Lipičarja. Kasneje se je igra nekoliko umirila. V 30. minuti velja omeniti poizkus domačih, a je Adam brez težav strel ukrotil. Ob samem zaključku prvega polčasa so črno-beli poizkusili še po kotu, a brez resne nevarnosti za Davida Adama.

Sam začetek drugega polčasa je bil podoben prvemu. Gal Primec si je v 52. minuti pripravil udarec na gol, a je domači vratar strel ubranil. Nekaj minut kasneje se je v priložnosti znašel še Ahačič, a je tudi njegovo priložnost Lipičar ukrotil. Le nekaj minut po ofenzivi Radomljanov pa so na svoj račun prišli tudi domači navijači. Po kotu so črno-beli izenačili. Strelec za domače je bil Mathias Kehinde Oyewusi. Doseženi zadetek je domače nogometaše nekoliko predramil, saj so zadetek za vodstvo dosegli že v 71. minuti srečanja. Po izvedenem prostem strelu se je med strelce vpisal kapetan domačih Luka Žižmond. Čeprav so si rumeno-črni želeli izenačiti, je zadetek v 78. minuti razblinil vse dvome o zmagovalcu. Za domače je drugi zadetek dosegel Oyewusi. Le 10. minut kasneje pa se je Nigerijec veselil svojega prvega hattricka v sezoni in tako oddaljil Radomljane od prvega mesta. Velja omeniti, da je glavni sodnik Marko Lacković v drugem polčasu pokazal kar osem rumenih kartonov, od tega so Radomljani prejeli le tri. Priložnost za igro so v drugem polčasu dobili še Gajić, Kondić in Barukčič.