Novice

RADOMLJANI BOLJŠI OD NAFTE

Danes je v Športnem parku Lendava potekalo srečanje 23. kroga 2. slovenske nogometne lige med domačo Nafto in našimi šampioni. Gledalci so lahko uživali v pravem derbiju, kjer sta obe ekipi prikazali odlično igro, na koncu pa so slavili rumeni bojevniki. Tekma se je končala z izidom 1:2, zadetka za Radomlje pa sta dosegla Barukčić in Grvala.

Nermin Bašić je od prve minute v igro poslal Adama, Ivanova, Jazbeca, Dautovića, Jakovljevića, Cerarja, Barukčića, Primca, Halilovića, Kondića in Grvalo. Naši fantje so tekmo odlično odprli in si že v uvodnih minutah preko Cerarja pripravili izjemno priložnost, ki pa je žal ostala neizkoriščena. Vseeno pa so naši fantje povedli nekaj minut kasneje, ko je bil z glavo natančen Barukčić. Naš kapetan pa je moral že deset minut po zadetku zaradi poškodbe zaključiti srečanje. Namesto njega je v igro v 34. minuti vstopil mladi Gašper Trdin. Do konca prvega polčasa sta si obe ekipi priigrali še po eno lepo priložnost, izid pa je ostal nespremenjen. Tudi v drugem polčasu so gledalci lahko uživali v lepem nogometu, za katerega sta bili zaslužni obe ekipi. V 69. minuti pa so rumeni bojevniki podvojili vodstvo. Prosti strel je mojstrsko izvedel Ernest Grvala in povišal prednost na 2:0. Do konca srečanja je Bašić v igro poslal še Španjo in Nuhanovića. Gostje so v zaključku pritiskali, naši fantje pa so bili nevarni iz protinapadov. Ob koncu srečanja so zadeli tudi domačini. Natančen je bil Roginić. Tekma se je tako končala z izidom 1:2, rumeni bojevniki pa so še drugič v tej sezoni porazili ekipo iz Lendave. Naši šampioni so šele prva ekipa v letošnji sezoni, ki je slavila v Lendavskem športnem parku. Velja tudi omeniti, da je Bašić na tej tekmi ponudil priložnost za igranje kar štirim igralcem, ki so v lanski sezoni nastopali za selekcijo do 19 let, Španja pa ima možnost nastopanja v omenjeni kategoriji tudi v letošnji sezoni. Naslednja tekma naše šampione čaka v soboto, ko v goste prihaja ekipa Veržeja.