Novice

DRAVA BOLJŠA OD RUMENIH BOJEVNIKOV

Danes je na mestnem štadionu v Ptuju potekala tekma 20. kroga 2. slovenske nogometne lige med NK Dravo in našimi šampioni. To je bila prva tekma rumenih bojevnikov v spomladanskem delu sezone, saj sta bili prve dve tekmi zaradi slabih vremenskih razmer prestavljeni. Kljub borbeni predstavi pa se našim fantom danes ni izšlo po načrtih, saj so domačini slavili z izidom 2:1.

Naš trener Nermin Bašić je od prve minute v igro poslal Adama, Halilovića, Jazbeca, Dautovića, Ivanova, Jakovljevića, Barukčića, Primca, Kondića, Grvalo in Hajrića. Prvi polčas ni postregel z večjim številom priložnosti, vseeno pa so gledalci videli dva zadetka, oba pa sta padla po strelih iz enajstih metrov. Prvo najstrožjo kazen je v 22. minuti za domače izkoristil Čeh, izid pa je v 42. minuti poravnal Anel Hajrić, ki se je v prvem polčasu tudi poškodoval in moral zapustiti igro. Namesto njega je v zaključku prvega dela vstopil Grega Marinšek. V drugem polčasu je tekma potekala med obema kazenskima prostoroma, domačinom pa je vseeno uspelo zadeti še enkrat.  V 75. minuti je prosti strel odlično izvedel Nastja Čeh in domačinom priboril zmago. Bašić je v igro v zaključku poslal še Cerjarja in Španjo, izid pa je ostal nespremenjen. Naši fantje bodo imeli priložnost za prvo zmago že v sredo, ko se bodo v zaostali tekmi 18. kroga pomerili proti Zarici iz Kranja.