Novice

ČLANSKA EKIPA SE TUDI IZOBRAŽUJE

Članska ekipa je že nekaj časa v polnem pogonu. Treningi potekajo tako v fitnes centru kot na terenu. V preteklih dneh so opravili tudi kar nekaj testiranj, ki bodo našemu strokovnemu štabu v veliko pomoč pri še boljšem načrtovanju treningov. Treningi bodo posledično lahko še bolj prilagojeni vsakemu posamezniku. S takšnim načinom dela bo napredek naših fantov še večji.

Vse skupaj pa se ne dogaja samo na terenu ampak tudi v predavalnicah. Rumeni bojevniki so danes poslušali predavanje, ki sta ga vodila naš glavni trener Nermin Bašić in naš kondicijski trener Domen Zupan: »S celotnim strokovnim štabom smo želeli našim fantom ponuditi tudi malo teoretičnega znanja. Govorili smo o samih procesih, ki se dogajajo tekom določenega treninga v človeškem telesu. Prav tako smo se pogovarjali o tem, kakšne posledice določen trening pusti na posameznikovo telo. Želeli smo jim predvsem približati nekatere stvari, da bodo lažje razumeli zakaj je na primer odmor med določenimi treningi daljši, spet med drugimi krajši. Tako bodo tudi veliko lažje razumeli kako pomembni so na primer spanec in zadosten počitek med posameznimi vadbenimi enotami.« Naši fantje so torej danes dobili tudi malo vpogleda v fiziologijo človeka. Že jutri pa bodo na treningu lahko novo pridobljeno znanje preizkusili tudi v praksi.