Novice

Bašić: »Fantje so se nagarali in zasluženo slavili«

Po prvi zmagi v spomladanskem delu smo za kratko izjavo prosili trenerja članskega moštva Nermina Bašića, ki je glavne zasluge za zmago pripisal svojim varovancem: »Po začetnih težavah je ekipa na tej tekmi pokazala karakter. Pritisk pred tekmo je bil velik, kar pa mojih varovancev ni zmedlo. Najprej so premagali samega sebe, posledično pa je sledila tudi zmaga proti Iliriji. Prvi polčas smo odigrali odlično. Dosegli smo hiter zadetek, potem pa smo s posestjo nadzirali potek tekme. Stali smo visoko in stalno napadali, ob tem pa smo si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Nasprotnik je bil nevaren le iz prekinitev. Domačini so drugi polčas dobro odprli, mi pa smo v obrambi stali kompaktno. Po obilici smole smo prejeli gol iz prekinitve, vseeno pa smo imeli dovolj moči, da smo po lepi akciji ponovno povedli. Tudi v nadaljevanju drugega dela smo si preko protinapadov ustvarili kar nekaj lepih priložnosti. Taktično smo odlično zaprli tekmo, saj si Ilirija kljub napadom ni uspela pripraviti nevarnih priložnosti. Tekmo, ki je bila za nas zelo pomembna, smo mirno pripeljali do konca. Rad bi čestital igralcem za zmago. Nadejam se, da bo ta zmaga začetek dolgega zmagovalnega niza.«

Naši fantje bodo imeli priložnost za naslednjo zmago že v soboto, ko v športni park Radomlje prihaja ekipa Rogaške.